Uniknij kary z ufg

Wypowiedzenie OC

Ubezpieczenie OC pojazdu jest ubezpieczeniem obowiązkowym  i nawet za jeden dzień przerwy możesz otrzymać sporą karę. Dlatego właśnie zostały opracowane specjalne procedury, które chronią Cię przed przerwą, a tym samym karą. Pomijając fakt kary, jazda bez ważnego OC grozi milionowymi kosztami w razie spowodowania wypadku.

Wypowiedzenie z końcem okresu

Najpóźniej na dzień przed końcem aktualnego ubezpieczenia masz prawo wypowiedzieć swoje obecne ubezpieczenie z końcem jego trwania. Oznacza to, że musisz mieć już nowe ubezpieczenie od dnia następującego po końcu okresu. Warto odpowiednio wcześniej porównać oferty i wypowiedzieć umowę – zostawianie tego na ostatni dzień może sprawić, że np. nie będzie się dało wysłać wypowiedzenie i ubezpieczenie się przedluży.

Wypowiedzenie automatycznego przedłużenia

Ubezpieczenie OC przedłuża się automatycznie zawsze (prócz OC nabywcy) żeby uchronić kierującego przed karą oraz innych przed brakiem OC. Jeśli przegapisz termin wypowiedzenia, a chcesz wybrać inne Towarzystwo masz prawo wypowiedzieć automatycznie przedłużone OC. Towarzystwo naliczy opłatę proporcjonalnie za dni ochrony. Pamiętaj – musisz mieć JUŻ zawarte ubezpieczenie w innym Towarzystwie.

Wypowiedzenie OC nabywcy

To ubezpieczenie możesz wypowiedzieć w każdej chwili po zakupie pojazdu. Zdarzają się sytuacje, że przepisanie ubezpieczenia na siebie będzie skutkować wysokimi dopłatami i bardziej opłacalne jest kupić nowe ubezpieczenie w innym towarzystwie. W takim przypadku musisz najpierw zawrzeć nowe ubezpieczenie i możesz wypowiedzieć OC nabywcy. Pamiętaj – OC nabywcy nie przedłuża się automatycznie i musisz pilnować terminów!

Zadzwoń